בית החולים לחיות שדמה

עיקור וסירוס

עיקור / סירוס של חיות המחמד עוזר מאד בהפחתת כמות בעלי החיים עזובים/ חסרי בית ומספק יתרונות בריאותיים חשובים לטווח ארוך לחיית המחמד שלך. למרבה הצער, על כל גור חתולים או כלבים שמוצא בית חם, ישנם ארבעה אחרים שאינם רצויים ולכן חשופים להזנחה, רעב, מוות בכבישים.

בארץ, עשרות בתי מחסה לחיות המאוכלסים בדוחק רב על ידי כלבים וחתולים ללא בית וללא תקציבים שיספיקו להזנתם ובפועל עשרות אלפי גורים מורדמים מידי שנה מסיבה זו.

עיקור בנקבות, בכלבות וחתולות, מסייע במניעת בעיות בריאות כגון: סרטן העטין, זיהומי רחם וסיבוכים עקב הריונות מורכבים.בכלבים זכרים, הסירוס מונע את סרטן האשכים, סרטן הערמונית וכן הפרעות התנהגות כולל דומיננטיות ותוקפנות כלפי כלבים זכרים. כמו כן, עיקור וסירוס מסייעים בחתולים במניעת בעיות התנהגותיות כמו התזת שתן, תוקפנות, תלות יתר ויללות.

בית החולים לחיות שדמה שמח לעזור ולעקר ולסרס כלבים וחתולים, במחירים מופחתים ככל שניתן,ללא כל פשרה בסטרליות של התהליך הרפואי ובתנאים המפנקים הדרושים לבעלי החיים בהחלמתם מהניתוחים .

מהו ניתוח עיקור והשלכותיו?

עיקור כלבה או חתולה היא פרוצדורה ניתוחית מורכבת יחסית, בניתוח פותחים את הבטן בהרדמה כללית. מוציאים את השחלות, החצוצרות ואת הרחם של חיית המחמד. הדבר מבטל את תופעת הייחום הבא והדימום הנלווה לכך, את העצבנות, היללות והרצון להזדווג.

כלבות וחתולות מגיעות בדרך כלל לבשלות מינית כבר בגיל 6 עד 9 חודשים, הכלבות מתייחמות לרוב פעמיים בשנה: בעיקר באביב ובסתיו. תקופת הייחום הממוצעת הינה 3 שבועות. מחזור הייחום של החתולות מדי מספר שבועות בעונות מסוימות, בדגש על עונות המעבר.

מחקרים הוכיחו שעל ידי עיקור הכלבה/החתולה בגיל צעיר , הסיכון לפתח סרטן העטין צונח משמעותית. כמו כן, העיקור מגן עליהם כמובן מפני זיהומי רחם והריונות קשים או מסוכנים.

מהו ניתוח סירוס והשלכותיו?

סירוס היא פרוצדורה נפוצה המתבצעת בכלבים זכרים ובה מסירים את אשכי הכלב.

כלבים מגיעים לבגרותם המינית בגיל 6-9 חודשים. במידה והסירוס מתבצע בגיל צעיר, הדבר מבטל התנהגות הקשורה ברבייה. כלבים לא מסורסים נוטים לשוטט בחיפושים אחר נקבות מיוחמות וכך חשופים למחלות, נפצעים בקטטות ובתאונות דרכים לעתים תכופות הרבה יותר מכלבים שאינם משוטטים. נוסף על כך, הסירוס מפחית התנהגות אגרסיבית.

זכרי חתולים מסמנים את הטריטוריה שלהם על ידי התזת שתן בעל ריח חריף על רהיטים, קירות ושיחים. זכרי כלבים נוהגים לעתים בצורה דומה. נטייה זו מופחתת משמעותית בכלבים מסורסים. כמו כן, כלבים וחתולים מסורסים בסיכון נמוך הרבה יותר לפתח מחלות של בלוטת הערמונית ואינם עוד בסיכון לחלות בסרטן האשכים.

הסירוס אינו פוגע באישיותו הייחודית של חיית המחמד שלכם. הוא ישוטט פחות וישמח לבלות יותר זמן בקרבת הבית ובקרבתכם.

מתי על חיית המחמד שלי לעבור את הניתוח?

וטרינר ימליץ בדרך כלל על ניתוח הסירוס לזכרים ועיקור לנקבות לפני הייחום הראשון או אחריו. הזכרים יכולים לעבור את תהליך הסירוס החל מגיל 6-12 חודשים. עיקור/סירוס יכול להביא להורדה מסוימת בקצב חילוף החומרים של חיית המחמד, לכן מומלץ להתייעץ עם הווטרינר ולראות האם יש צורך להתאים את צריכת המזון לכלב/לחתול למניעת השמנה לאחר הניתוח.

עיקור וסירוס כלב חתול עיקור וסירוס כלב חתול עיקור וסירוס כלב חתול - שדמה