לפי סקרים רפואיים אחרונים, כ 52.5 % מ70 מיליון הכלבים בארה"ב סובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר . לאורח חיים זה יש השפעה שלילית עמוקה על בריאותם של הכלבים (סיכון לסכרת, בעיות שלד, בעיות פוריות וכו'). העובדות הבאות מראות את הקשר בין אימון גופני ודיאטה נכונה :

האחוז הגדול ביותר של קלוריות שאדם שורף במהלך יום מתרחש בזמן שהוא או היא ישנה וצפייה בטלוויזיה. ( היות ואורח חייהם של הכלבים נוטה לשקף את זה של בעליה ,הדבר נכון גם עבורם)

אין מחקר אחד שהוכיח כי פעילות גופנית לבדה תגרום לירידה משמעותית במשקל .

זה בעצם מסתכם במתמטיקה. כדי לרדת כחצי ק"ג של שומן, אנחנו צריכים לשרוף כ 3500 קלוריות יותר ממה שאנחנו סופגים . אדם במשקל72 קילוגרם, יצטרך ללכת במהירות ליותר מ -11 שעות מעבר לרמת הפעילות הרגילה שלהם כדי לשרוף 3500 קלוריות , ואילו חיתוך של 500 קלוריות מהצריכה היומית שלהם יש את אותו אפקט בשבוע אחד בלבד! . 500 קלוריות שווה ערך לצ'יפס גדול יחיד של מקדונלד, או כוס עם כדור גלידה אחד או שניים (של מרבית הגלידות) . חיתוך 500 קלוריות ביום הוא בר ביצוע עבור אנשים רבים , הליכה במשך שעה וחצי כפעילות גופנית בכל יום ( או שווה הערך- בצורות נמרצות יותר של פעילות גופנית) היא לא. עכשיו , המצב הוא לא בדיוק אותו הדבר לכלבים , אבל הרעיון הכללי שדרושה פעילות גופנית מאומצת יחסית כדי להשוות לירידה קטנה יחסית בקלוריות.

 זה לא אומר שהפעילות הגופנית לא מועילה. פעילות גופנית היא פחות או יותר את הדבר הטוב ביותר לבריאותו של כל אדם. הייתי אומר שהדבר נכון גם לכלבים. פעילות גופנית יכולה לעזור עם בעיות שרירים ושלד , בעיות התנהגות, ועוד הרבה מעבר. הדגש הוא שפעילות גופנית טובה בכלליות לבריאות הכלב ולא דווקא להורדה במשקל.

 כשכלב צריך לרדת במשקל, הבעלים שלהם צריכים להתמקד כמעט אך ורק על הורדת הקלוריות המיותרות, מזון דיאטטי רפואי נועד בדיוק לצרכים הללו- גם הורדה במשקל וגם שמירה על תזונה מאוזנת. כל ירידה במשקל שניתן לייחס לעלייה בפעילות גופנית יש לראות את הדובדבן שעל הקצפת.

בברכה,

בית חולים לחיות שדמה