מידע על כלבים:
חשוב מאוד לצבור מידע על כלבים  לפני שאתם לוקחים אחד כזה הביתה.מידע על כלבים יכול להיות שימושי מאוד ויחסוך לכם כאב ראש מיותר בנושאים מסויימים.
הכלבים הינם יונקים טורפים, שבויתו לפני כ-100,000 שנים ע"י האדם, אשר הבחין בתועלת הגדולה באימוצם לחייו כבר בתקופה קדומה זו.
הקרבה הגדולה בין האדם לבין הכלבים הייתה לתועלת הדדית עקב יכולתו של הכלב לקרוא את המסרים התקשורתיים של האדם ונטייתם של הכלבים לשתף פעולה ולהתלהק עם בני האדם.

הכלבים שימשו בעבר בעיקר למטרות עבודה- רעיית צאן, צייד ושמירה ובהתאם לצורך פותחו גזעים של כלבים עם תכונות פיזיולוגיות המתאימות לייעודם.

כיום- מרבית הכלבים גדלים לצד המשפחה כחלק מהמשפחה המורחבת, כאשר עיקר "תפקידם" נתפס כחיית מחמד המלווה את המשפחה. כמו כן מקנים הכלבים בטחון ואושר לבני המשפחה.

גם היום, בטכנולוגיה של המאה ה-21 , הכלבים הינם יעילים מאד בתפקודם במשקים חקלאים, ביחידות משטרה וצבא, בתפקידי שמירה, הגנה והצלה ובחלק מהמקרים אין להם כל תחליף טכנולוגי. הכלבים מוסיפים ביטחון אישי לצוות כוחות הביטחון, בעת מילוי תפקידם.

ביות כלבים החל עוד בתקופה בה בני האדם נדדו ממקום למקום לצורך ליקוט מזון וצייד. בתקופה זו אומצו גורי כלבים כדי לשמור על קבוצת הנודדים, ובתמורה קיבלו את שאריות המזון של הקבוצה. בהמשך, כאשר בני האדם החלו להתיישב במגורי קבע, עסקו בחקלאות וגידלו צאן ובקר, הכלבים תפקדו כשומרים ועזרו ברעיית הצאן והבקר. בכך הכלבים הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת היום יום של בני האדם.

תהליך ביות הכלבים מגזעי כלבי הבר כלל העדפה של כלבים עם יצר שוטטות נמוך יותר, אגרסיביות מועטה, יצר צייד חלש ורצון להתלהק עם בני אדם, תוך שימור תכונות ההגנה והנאמנות הבסיסיות של הכלבים.