מידע על חתולים:
מידע על חתולים יכול להיות מאוד שימושי עבורכם כשתחליטו לקחת חתול קטן הביתה.
חתול הבית הינו טורף קטן מבוית ממשפחת החתוליים ומוצאו מחתול הבר.
בסביבה העירונית והכפרית, לחתול חשיבות אקולוגית רבה, עקב תרומתו בוויסות אוכלוסיית המכרסמים (כגון עכברים וחולדות) והזוחלים (נחשים ולטאות).
החתול בוית ע"י האדם לפני 5,000-10,000 שנה, עקב ההבנה של חשיבות חתולים בהדברת עכברים וחולדות, המזיקים לחקלאות.
החתול, למרות תהליך הביות, שימר את תכונותיו הפראיות, הגורמות למגדלים להנות מאוד מגידולו ומצפייה באורחות חייו.

חוש הצייד המפותח של חתולים, כולל יכולת מארב וזינוק פתאומי לעבר הטרף (שבסביבה ביתית הינו לרוב צעצוע או חרק).

חושי השמיעה והראייה של חתולים, מפותחים מאוד וכוללים ראיית לילה (עקב מבנה עין ייחודי הכולל קולטי אור). החתול רואה בחושך טוב פי 6 מהאדם ושומע בתחום תדרים גבוה יותר אף מאוזנו של כלב. החתול מסוגל להתביית על כל מקור רעש קטן על ידי הזזת כל אוזן בנפרד עד לשמיעת מקור הרעש בצורה הטובה ביותר. כך הוא יודע באיזה כיוון נמצא הטרף.

תכונות הגמישות והזריזות של חתולים, באים לידי ביטוי בין היתר בתנועות אלגנטיות של זינוק החתול מהרצפה לארון ומשם לכוננית הספרים, מבלי להפיל דבר וללא כל מאמץ.
החתולים כטורפים ליליים, נוטים לישון במהלך היום ולהיות פעילים בשעות הערב והלילה.
גורי חתולים צעירים שגדלים עם כלבים, חיים איתם בהרמוניה מוחלטת ללא כל מאמץ, בניגוד לדעה הרווחת כי הדבר קשה או בלתי אפשרי.

בית חולים לחיות שדמה, מבין את צרכיהם המיוחדים של חתולים ובעליהם ולכן הוקם חדר מיוחד לטיפול בחתולים. החדר מבודד משאר חדרי הטיפולים וצמוד לפינת המתנה נפרדת מזו של הכלבים.

עיצוב החדר ואביזריו הותאמו במיוחד לטיפול בחתולים, תוך הקפדה על הקניית סביבה בטוחה לחתולים ולבעליהם, שמאפשרת טיפול רגוע ותוצאות מהימנות של הבדיקות הנערכות.