שוקולד עשוי להיות אחד הטעמים האהובים ביותר. אנחנו אוהבים ממתקים עם שוקולד, גלידה, משקאות שוקולד, עוגות שוקולד, כמעט כל דבר עם שוקולד. במידה רבה אנו נרצה לשתף את הפינוק האהוב עלינו עם חיית המחמד שלנו, אבל פה עדיף לחשוב פעמיים, ולתת ביסקוויטים לכלבים במקום.


כל מי שאי פעם אכל ממתקים יודע שיש סוגים רבים של שוקולד. איך בעצם נעשה שוקולד?. עצי קקאו, למרות שהם גדלים באזורים טרופיים, מעובדים כמו כל עץ אחר. פרי עץ הקקאו (הנקרא תרמיל קקאו) הוא מתוק ומושך קופים או חיות בר אחרות שאוכלים את הפרי אך לא את הזרעים המרים. הזרעים מפוזרים בסביבה הטבעית, ובכך מאפשרים לעצים חדשים לגדול .

הזרעים אינם יכולים להשתחרר מתוך הפרי, אלא אם כן איזה סוג של חיה שוברת, ולמעשה פותחת את הפרי. למרבה האירוניה, דווקא את הזרעים המרים, העמוסים בחומרים הכימיים תאוברומין וקפאין, הם אלה אשר משמשים לעשיית השוקולד. פירות עץ הקקאו חייבים להיקטף ביד, כדי שלא לגרום נזק לעץ. פותחים את הפרי, אוספים את הזרעים ומשאירים אותם לתסוס בחוץ. לאחר פרק זמן מסוים של התססה וייבוש בחום, שמשתנה ממדינה למדינה ומיצרן ליצרן, זרעי הקקאו הופכים חומים ונוצר טעם השוקולד המוכר. הזרעים לאחר מכן נארזים בשקים, ונשלחו ליצרני שוקולד. את הזרעים חייבים לקלות, לטחון, לדחוס ( דחיסה זו מוציאה את השמן של הזרע, "חמאת הקקאו", המשמשת במסנני קרינה, שוקולד לבן, ומוצרי קוסמטיקה, בין השאר), ולעבד כדי ליצור את המרקם הרצוי.

ליקר הקקאו הוא הנוזל שנובע מטחינת פולי הקקאו המקולפים.
חמאת קקאו היא השומן המופק ליקר שוקולד.
אבקת הקקאו היא המוצק שנשאר לאחר שחמאת הקקאו הוסרה מליקר השוקולד.
שוקולד לא ממותק הוא ליקר קקאו שהוא 50% עד 60% חמאת קקאו.
שוקולד מריר הוא שוקולד שהוא 35% ליקר קקאו(השאר יכול להיות סוכר, וניל, או לציטין).
שוקולד חלב הוא שוקולד שהוא לפחות 10% ליקר קקאו, והשאר- מוצקי חלב, וניל או לציטין.
אז מה כל כך רע בשוקולד?
הבעיה הראשונה עם הממתקים האלה היא השומן. ארוחת ,פתאומית, עתירת שומן (כמו אכילת שקיות של חטיפי מקופלת שעזבתם על השולחן) יכולה ליצור מחלה מטבולית קטלנית בחיות מחמד הנקראת "דלקת לבלב". הקאות, שלשולים וכאבי בטן הם רק תחילתו של האסון הזה. חשוב לזכור, שבמקרה של דלקת בלבלב, השומן הוא זה שגורם לבעיה יותר מהשוקולד עצמו. השומן והסוכר שבשוקולד יכולים לגרום לקלקול קיבה לא נעים, אבל זמני. זה מה שקורה ברוב המקרים בליעה שוקולד. השוקולד, עם זאת, רעיל בגלל החומר- תאוברומין. ככל שיש יותר ליקר קקאו במוצר, יש יותר תאוברומין. זה הופך את השוקולד לאפייה לגרוע ביותר עבור חיות מחמד, אחריו שוקולד מריר וכהה, אחריו שוקולד חלב ואחרי עוגות או עוגיות בטעם שוקולד.
בכלבים ובחתולים ,סף הסבילות לחומר התאוברומין נמוכה הרבה יותר מאצל בני אדם.
התאוברומין גורם במינון גבוה מידי ל:
הקאות
שלשולים
קצב לב מהיר ולא סדיר
התקפים
רעידות
היפראקטיביות
לוקח כמעט 4 ימים להשפעות של שוקולד לצאת אל מחוץ למערכת של הכלב או החתול. אם השוקולד נאכל לא מזמן, אפשרי לגרום להקאה, אחרת, יש צורך באשפוז ותמיכה עד שהשוקולד יצא אל מחוץ למערכת.
בברכה,
ד"ר רון רם
ד"ר עופר נריה

בית חולים לחיות שדמה