ניפוץ עשרת המיתוסים הנפוצים ביותר על פרעושים:

1.מיתוס: מספר מועט של פרעושים על החיה אינו בעל משמעות.

פרעושים מתרבים בקצב מהיר מאוד כיאה לחרקים. אם חיית המחמד איננה מטופלת, מעט הפרעושים שנמצאים עליה, יתרבו ויפזרו את הביצים שלהם ברחבי הבית. בנוסף, הכלב או החתול יהיו חשופים לחומר אלרגני בעקיצות הפרעוש וייתכן שיפתחו אלרגיה קשה לחומר זה.

2.מיתוס: מספיק לשים חומר נגד פרעושים רק בחודשים החמים ולא כל השנה.

מזג אוויר מתאים להתרבות של פרעושים במדינתנו יכול להימשך כ10 חודשים. בנוסף צריך לזכור שהפרעושים וביציהן מוצאים מסתור בבית בשטיחים ובמקומות אפלוליים ולחים. היות ובבית קיים מיקרו-אקלים מתאים לקיום הפרעושים כל השנה, הטיפול צריך להיות כל השנה.

3.מיתוס: מעולם לא ראיתם פרעוש על החיה ,לכן אין עליה פרעושים.

אם לא רואים משהו ,זה לא אומר שהוא לא קיים. משפט זה נכון גם בנוגע לפרעושים. לעתים צריך מסרק כינים מיוחד לדלות פרעוש אחד מבעל החיים. לרוב, אוכלוסיית הפרעושים הבוגרים גם מהווים אחוז קטן מסך כל הפרעושים שנמצאים בבית. בנוסף, אם אין על החיה פרעושים זה לא אומר שהם לא יקפצו עליה.

4. מיתוס: אני יכול לקנות מוצר נגד פרעושים בכל מקום.

נכון,יש הרבה חנויות שמוכרים מוצרים שונים נגד פרעושים. אך לווטרינר יש את הידע לומר אם מוצר זה מתאים לגיל החיה,אורח החיים שלה, למשקלה,רעיל לגזע הספציפי או לסוג החיה. לא כל מה שטוב לכלב, טוב לחתול וטוב לארנב.

5.מיתוס: מספיקה פעם אחת להדביר את הפרעושים והם לא יחזרו.

אחת הטעויות הגדולות היא לטפל רק שרואים פרעושים ולא באופן קבוע.מצב של טיפול והפסקה יכול לתרום להתפתחות של אלרגיה לפרעושים.טיפול קבוע נגד פרעושים מוריד את הסיכון להתפתחות אלרגיה זו בצורה משמעותית.

6. מיתוס: צריך לטפל רק בחיה עם הפרעושים ולא בשאר החיות בבית.

צריך לטפל בכל החיות בבית.כולל השרקן או הארנב.כשמטפלים בחיה אחת ומזניחים את הטיפול בשאר חיות הבית לא פותרים דבר.הפרעושים נשארים בסביבה ומתרבים עליהן.

7.מיתוס: יקר לי מידי לטפל כל חודש נגד פרעושים.

בלי להיכנס לכיס של כל אדם,טיפול מונע הוא הטיפול הזול והמשתלם ביותר. דוגמא לכך –החלפת שמן מנוע בזמנים קבועים, מונעת ביקורים יקרים במוסך. הלחץ של החיה, הטיפול התרופתי בה, הדברת הבית והזמן המבוזבז בטיפול אלרגיה בפרעושים, כל זה כרוך בהוצאה כספית גדולה לאין שיעור מטיפול חודשי קבוע בחומר נגד פרעושים. בנוסף, בבית החולים בשדמה קיימות תוכניות בריאות (petcare) ומבצעים שמאפשרים לרכוש מוצרי הדברה נגד פרעושים וקרציות בהנחה.

8.מיתוס: החיה שלי נמצאת רק בבית /רק בגינה סגורה.

פרעושים הם טרמפיסטים מעצבנים. הם נצמדים לבגדים, ובמידה ואתם הולכים בחול או בדשא מחוץ לבית אתן יכולים, בנוסף, להעביר ביצים או זחלים שלהם חזרה הביתה.גינות סגורות אינן מחלקות מבודדות בבית חולים, ולעיתים יש כניסה של חתולים, עכברים או חיות בר אחרות שיכולות להעביר פרעושים.

9. מיתוס: המוצרים מגנים רק מפני פרעושים.

קיימים מוצרים מגוונים אשר משלבים הגנה נגד פרעושים,קרציות, זבובי חול וחרקים אחרים.
יש לזכור שהגנה על חיית המחמד שלכם תורמת גם להגנה עליכם מפני עקיצות וטפילים.

10. מיתוס: מוצרי ההדברה הם מוצרים רעילים ומסוכנים לחיי המחמד.

פאראצלסוס אשר נחשב לאחד ממייסדי הרפואה המודרנית טבע את הכלל "רק המינון עושה את הרעל".
ישנו מגוון רחב של חומרים ומינונים.ישנם גזעים רגישים לחומרים מסוימים ויש חיות שחומרים מסוימים הם רעלים עבורן.
כל מוצרי ההדברה לחיות מחמד, שאנו משתמשים בהם, נבדקו בדיקות מחמירות על ידי רשויות הבריאות ואושרו לשימוש עליהן.שימוש נכון לפי הוראות הווטרינר ימנע הרעלות מיותרות.

אנו בבית החולים לחיות בשדמה נשמח לייעץ ולעזור בבחירת הטיפול נגד הפרעושים הנכון ביותר עבור חיית המחמד שלכם.

בברכה,
בית חולים לחיות שדמה